Aké je dávkovanie?

Užívajte 2 tobolky denne po dobu 2-3 mesiace.

Kedy nemôžem užívať Reishiu EXtractum 800 mg?

Neužívajte pri precitlivelosti na niektorú z obsiahnutých zložiek. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy.

Aké výhody má reishi oproti hlive usticovej?

Hliva neobsahuje vzácne organické germánium. Nedostatok germánia môže spôsobiť zdravotné komplikácie (pre viac informácií odkazujeme na verejne dostupné zdroje na internete).

Prečo je u huby reishi preferovaný iba extrakt?

Bunečná stena huby reishi Ganoderma sama o sebe zabraňuje v tele človeka vstrebávanie účinných látok. Hlavným prínosom procesu extrakcie je, že je narušená bunečná stena a všetky účinné látky tak ľahko preniknú do organizmu. Oproti tomu surová alebo lyofilizovaná a pomletá cela huba iba prechádza organizmom bez úžitku.

Existujú niektoré overené štúdie o mechanizme vstrebávania a účinku extraktu u reishi?

Pri extrakte (horúcou vodou) je chitínová stena porušená a účinné látky sa dokážu vstrebať do organizmu. Usušením a pomletím ani mrazom sa prirodzený obal huby reishi Ganoderma nerozbije.
Zdrojom tohto mechanizmu učínku je štúdia: Raaz Maheshwari, Vikram Chauhan: „Health Benefits of Edible Mushrooms: A Mini Review“, published in Bull. Environ. Pharmacol. Life Sci.; Volume 1 [9] August 2012: 92 – 93.

Ako spoznám účinnú a kvalitnú reishi?

Najlepšie ako laik podľa chuti. Účinné sú iba mladé huby vo veku 7-9 mesiacov. Takto spracovaná zmes má špecificky horkastú a sladkú chuť dohromady. Pokiaľ ide o starú hubu, chuť prášku sa úplne stratí.